Jdi na obsah Jdi na menu
 


Romantické svíčky – jak ozvláštnit nudnou a tuctovou svíčku

Co potřebujeme:

Obyčejná širší vosková svíčka, čajová svíčka se lžící pro funkci kahanu, voskové pláty (možno získat ze žluté svíčky z včelího vosku- jsou na každém tržišti - která je smotaná z jednoho voskového plátu, popřípadě roztavit nějakou nepotřebnou bílou nebo jinou světlou voskovou svíčku), voskové pastelky, nůž, štětec, jehla.
 
                                     img_0134.jpg
Nejdřív je nejlepší rozmyslet si, jakým vzorem vlastně chceme svíčku ozdobit. Přemýšlet při práci se příliš nevyplácí, protože vosk rychle tuhne a z pevného se nevytvoří vůbec nic (pěkného). Když máme o motivu jasno, nahřejeme kus plátu nad čajovou svíčkou, nožem vyřežeme vzor, jaký si představujeme, znova nahřejeme a opatrně přitiskneme na naši svíčku. Protože obvod svíčky je kulatý, je někdy lepší větší vzor udělat z více dílů a přidávat je na svíčku postupně. V opačném případě hrozí místo krásně přitisknutého vzoru nepříliš vzhledná krabatice, která ke svíčce pasuje asi jako minisukně k šedesátnici. Jediné řešení je sundat ji a začít znova bez opakování stejných chyb. Pokud ale vzor hezky drží, můžeme do něj ještě udělat jehlou drobné ozdůbky či ornamenty. Kdo si troufne (já tedy ne), může i něco napsat, třeba i zamilovaného, partner bude určitě nadšený! Tedy pokud má dobré brýle a ta vyškrábaná písmena dokáže přelouskat…

                                                             img_0135--2-.jpg

                                            img_0137--2-.jpg

img_0142--2-.jpg 

A teď už zbývá jen finální fáze – obarvení našich úžasných vzorů. Ve lžíci nad čajovou svíčkou si roztavíme rozdrobenou voskovku (nejlépe bez toho papírku, ve kterém voskovky jsou). Do roztaveného vosku namočíme štětec a touto hmotou obarvíme naše jednobarevné vzory, aby měly větší šmrnc. Pracujeme rychle, tak aby se nám ze štětce nestala jedna velká voskovka. Barev můžeme postupně použít několik, pokud nám ovšem nevadí neustále čistit štětec a lžíci, anebo fakt, že jich zaneřádíme hned několik najednou. Pokud za to ovšem výsledek stojí, tak proč ne. Krásně ozdobenou svíčku můžeme ještě pro pocit dokonalosti ovázat stužkou nebo provázkem, darovat ji, anebo si ji schovat pro nějaký krásný a nezapomenutelný romantický večer.

                                                 img_0145--2-.jpg         

                                         img_0147.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář